Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

CEL PROJEKTU

Celem podstawowym i głównym projektu jest zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa. Cel podstawowy zostanie zrealizowany poprzez cele szczegółowe określone przez Wnioskodawcę, czyli m.in. opracowanie i wdrożenie wyników pracy badawczo-rozwojowej za sprawą innowacyjnego produktu, tym samym świadcząc usługi oparte o nowoczesne technologie oraz zwiększenie ekspansywności przedsiębiorstwa na nowych rynkach, w szczególności poprzez wzmacnianie stosunków dwustronnych z Norwegią, zwiększenie zatrudnienia w przedsiębiorstwie oraz wzrost przychodów i zysków firmy. Poprzez realizację projektu nastąpi opracowanie i wdrożenie innowacyjnego produktu “Fixmee Plus”, który odpowiada na oczekiwania przede wszystkim grup defaworyzowanych(osoby starsze, osoby niepełnosprawne ze szczególnym uwzględnieniem osób z bezwładem kończyn dolnych, osoby po amputacjach kończyn). Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa nastąpi poprzez umiędzynarodowienie produktu na skalę międzynarodową za pomocą systemów deweloperskich Google App oraz IOS, rozszerzając tym samym działalność na skalę globalną mi.n. na zupełnie nowych rynkach – Norwegia, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Hiszpania. System docelowo będzie dostępny w języku norweskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim oraz rosyjskim, rozwinięcie systemu w siedmiu dodatkowych językach znacząco zwiększa pozyskanie nowych klientów systemu poza granicami rynku krajowego, tym samym rozszerzając działalność na skalę międzynarodową. Stworzenie innowacyjnego oprogramowania “Fixmee Plus” opartego na technologii informacyjno-komunikacyjnej, w celu rozwoju sektora usług sportowych/medycznych oraz sektora IT przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa, co jest zgodne z głównym celem Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021, tym samym wzmacniając stosunki dwustronne pomiędzy Norwegią a Państwami – Beneficjentami. Zaplanowano w ramach projektu opracowanie systemu również w tłumaczeniu na język norweski, wraz z tłumaczeniami, audiodeskrypcją, lektorem w powyższym języku. Przedmiot wdrożenia to innowacyjny system do prowadzenia zdalnych planów rehabilitacyjnych, treningowych, profilaktycznych i wzmacniających, w szczególności uwzględniając osoby z grup defaworyzowanych.

Grupy docelowe planu komunikacji zostały zidentyfikowane na podstawie przyjętych celów: ogólnego i szczegółowych, opisanych powyżej.

Pierwsza grupą to beneficjenci systemu “Fixmee Plus” czyli w szczególności osoby z grup defaworyzowanych (osoby starsze, osoby niepełnosprawne w tym ze szczególnym uwzględnieniem osób z bezwładem kończyn dolnych, osoby dotknięte paraliżem czy utratą kończyny(bez względu na stopień amputacji, ponieważ system zakłada indywidualne określenie stopnia amputacji).

Drugą grupą wyodrębnioną są Użytkownicy, którzy korzystają z usług rehabilitacyjnych lub fizjoterapeutycznych. Mowa tutaj o osobach które doznały kontuzji lub przebyły kontuzje/uraz albo są aktywnie sportowo i potrzebują odpowiedniego planu profilaktyczno- wzmacniającego zapobiegającego pojawieniu się “typowej” kontuzji dla danego rodzaju sportu.

Trzecią grupą, są podmioty świadczące usługi medyczne m.in. lekarz ortopeda, lekarz rehabilitacji medycznej, lekarz medycyny sportowej, fizjoterapeuta, rehabilitant, oraz placówki świadczące powyższe usługi, w tym instytucje publiczne ZUS i PFRON oraz odpowiedniki tychże instytucji na rynkach zagranicznych, jednostki naukowo-badawcze, jednostki naukowe, szczególnie uwzględniając instytucje działające na terytorium Darczyńcy.

Kolejna grupa to społeczność lokalna oraz ostatnia grupa to szeroko pojęte media.

STRATEGIA POLITYKI INFORMACYJNEJ

Strategia informacyjno-komunikacyjna dla projektu “Fixmee Plus” posiada trzy płaszczyzny. Pierwszy etap przed-wdrożeniowy, wdrożeniowy oraz pełnego wdrożenia.

Powyższe etapy korelują z trzema płaszczyznami działalność: lokalnej, krajowej oraz międzynarodowej.

Strategia informacyjno-komunikacyjna na etapie przed-wdrożeniowym zaplanowana jest od 1.10.2020 r. do 31/08/2023 r.

Drugi etap wdrożeniowy zaplanowano na okres od 31/08/2023 r.. do 31/12/2024 r.

Trzeci etap zaplanowano na okres od 31/12/2024 r. do 31.12.2029 r.

Harmonogram realizacji planu komunikacji będzie aktualizowany oraz zamieszczony na stronach internetowych przedsiębiorstwa.

Każdy z etapów wdrożenia ma określone działanie dotyczące: upowszechnianie wiedzy na temat Programu, informowanie o projekcie i jego rezultatach oraz wkładzie Funduszu, w tym zapewnienie odpowiedniej wizualizacji Programu.

Etapowość w powyższym planie komunikacji nie ogranicza poszczególnych działań tylko je intensyfikuję z etapu na etap oraz uzupełnia powyższy plan o inne instrumenty komunikacji.

Pierwszy etap ma za zadanie rozpoczęcie kampanii informacyjnej, jest to jeden z podstawowych etapów, ponieważ skupia się w dużej mierze na regionie Wnioskodawcy, dodatkowo ma za zadanie pełnego przekazania informacji podmiotom wymienionym w grupie docelowej, ze szczególnym uwzględnieniem Darczyńcy oraz innym podmiotom niewymienionym, kampania ma charakter ogólny. Pełne zaangażowanie strategii lokalnej dla systemu “Fixmee Plus”, ma na celu rozpoczęcie pierwszego etapu realizacji, czyli od momentu rekomendacji przez PARP do momentu utworzenia przez Wykonawcę systemu.

Po tym okresie kampania lokalna będzie zintensyfikowana. Na każdym etapie będzie przeprowadzana kampania informacyjna/konsultacyjna/promocyjna z uwzględnieniem badań satysfakcji i opinii różnych grup docelowych. Każdy element powyższych kampanii będzie posiadał jak najszerszą informację o Funduszu Norweskim. Przede wszystkim na etapie wdrożeniowym i pełnego wdrożenia zostaną zintensyfikowane działania informacyjno/promocyjne wśród potencjalnych odbiorców z kraju Darczyńcy. Zaplanowanie działania komunikacyjne mają powszechny zasięg (prasa, ogłoszenia, materiały informacyjne), które zostaną ukierunkowanie na potrzeby potencjalnych beneficjentów oraz grup zainteresowanych, które będą na tyle szerokie, aby informacja była ogólnodostępna. Plan komunikacji będzie poddawany bieżącemu monitoringowi, w przypadku otrzymywania od społeczności (lub innych podmiotów), w ramach komunikacji zwrotnej podczas realizacji działań, informacji o problemach, bądź niewystarczającej skuteczności działań, plan komunikacji będzie podlegał korekcie. Zaplanowane działania m.in. to: kampania informacyjna o głównych założeniach projektu oraz Schematu, artykuły w prasie oraz w mediach(ogólnopolskiej, regionalnej i branżowej), emisja audycji/spotów radiowych i/lub telewizyjnych, działania informacyjne na stronie internetowej przedsiębiorstwa, informacje na portalach społecznościowych, ogłoszenia w siedzibie firmy, jak i wykorzystanie poczty elektronicznej.

Terminy realizacji Zadań:

Zadanie I – Realizacja prac rozwojowych wraz z usługami doradczymi

Zadanie “Realizacja prac rozwojowych wraz z usługami doradczymi” dotyczy kompletnego opracowania systemu “Fixmee Plus” poszerzając obecnie wykonane przez Wnioskodawcę badania o pracę badawczo-rozwojową wykonana przez jednostkę naukową dotyczącą wykorzystaniu m.in. inteligentnych algorytmów w celu wsparcia efektywności pracy, diagnostyki i monitorowania osiąganych rezultatów przez pacjentów/użytkowników na potrzeby dokonania analizy przez Specjalistów. Kolejnym działaniem zaplanowanym w ramach zadania jest usługa doradcza w zakresie finalnego opracowanie i zweryfikowania dokumentacji technicznej produktu “Fixmee Plus”, która będzie podstawą wykonania i wdrożenia systemu opartego na technologiach w warunkach komercyjnych. Następnie zaplanowano realizację usługi technologicznej, jak i usługę testowania oprogramowania.

Data rozpoczęcia zadania – 01/06/2021
Data zakończenia zadania – 30/06/2023

Zadanie II – Wdrożenie prac rozwojowych wraz z usługami doradczymi i zakupem środków trwałych

W ramach “Zadania II” dotyczącego wdrożenia prac rozwojowych wraz z usługami doradczymi i zakupem środków trwałych, ich realizację zaplanowano od 01/02/2022 r. do 31/08/2023 r. Zadanie obejmuje przeprowadzenie skutecznie procedury wyboru wykonawcy usługi technologicznej oraz zakup innych środków niematerialnych(materiały audiowizualne oraz plany treningowe/rehabilitacyjne/profilaktyczno-wzmacniające), w tym przygotowywanie i zakup dokumentacji normatywnej, wykonanie strony internetowej. Zaplanowano również korzystanie z usług doradczych celem osiągnięcia założonych celów w tym m.in. opracowania strategii marketingowej dla Fixmee Plus, jak i podjęcie działań w zakresie ochrony znaku towarowego. W ramach zadania na tym etapie przewidziano zakup zestawów komputerowych dla trzech nowo powstałych stanowisk pracy.

Data rozpoczęcia zadania – 01/02/2022
Data zakończenia zadania – 31/08/2023

Harmonogram rzeczowo-finansowym

Zadanie I – Realizacja prac rozwojowych wraz z usługami doradczymi

1. Doradztwo w zakresie opracowania dokumentacji technicznej systemu (data wystawienia FV 08.04.2022 r.) – zrealizowano, termin realizacji kosztu 01.03.2022 r. – 30.04.2022 r.

2. Prace badawczo-rozwojowe (data wystawienia FV 28.02.2022 r.) – zrealizowano, termin realizacji kosztu 01.06.2021 r. – 30.03.2022 r.

3. Usługa technologiczna – zaplanowano ogłoszenia na 31.08.2022 r. – termin realizacji kosztu 01.05.2022 r. – 31.05.2023 r.

4. Usługa wsparcia innowacji w zakresie testowania systemu przez jednostkę zewnętrzną – zaplanowano termin realizacji kosztu 01.06.2023 r. – 30.06.2023 r.

Zadanie II – Wdrożenie prac rozwojowych wraz z usługami doradczymi i zakupem środków trwałych

1. Zestaw komputerowy – zrealizowano (FV z dnia 01.03.2022 r.) – od 01.02.2022 r. do 31.03.2022 r.

2. Wykonanie dedykowanej strony internetowej wraz z CMS – od 2023-06-01 do 2023- 08-31

3. Plany rehabilitacyjne/profilaktyczne
/wzmacniające/treningowe – od 2023-04-01 do 2023-06-30

4. Materiały audio-wizualne – od 2023-06-01 do 2023-08-31

5. Dokumentacja normatywna – od 01.09.2022 r. do 31.10.2022 r.

6. Opracowania strategii marketingowej dla Fixmee Plus – od 01.08.2022 r. do 31.10.2022 r.

7. Usługi wsparcia innowacji w zakresie znakowania, testowania lub certyfikacji Znak towarowy/znak handlowy – ochrona własności intelektualnej – od 01.08.2022 r. do 30.09.2022 r.

Aktualizacja postępu prac

Zrealizowano:

Doradztwo w zakresie opracowania dokumentacji technicznej systemu (data wystawienia FV 08.04.2022 r.) – zrealizowano, termin realizacji kosztu 01.03.2022 r. – 08.04.2022 r.

Prace badawczo-rozwojowe (data wystawienia FV 28.02.2022 r.) – zrealizowano, termin realizacji kosztu 24.11.2021 r. – 24.02.2022 r.

Zestaw komputerowy – zrealizowano (FV z dnia 01.03.2022 r.) – od 01.02.2022 r. do 01.03.2022 r.

W sierpniu nastąpi ogłoszenie zapytania ofertowego na platformie Baza Konkurencyjności -link do platformy. Po wyborze wykonawcy zaplanowano konferencje na terenie siedziby Beneficjenta. We wrześniu zaplanowano utworzenie mediów społecznościowych w celu zintensyfikowania działań informacyjnych. Aktualnie realizowane są materiały promocyjne w postaci ulotek i plakatów. Na terenie dwóch obiektów znajdują się informacje dotyczące Programu, Darczyńcy oraz Projektu.

Dotychczas zrealizowano zadania na wartość 73 820,72 zł netto.

Ogłoszenie nr 1 w sprawie realizacji prac badawczo-rozwojowych w ramach projektu Fixmee

W razie zainteresowania prosimy składać zapytania na zamowienia.mindconsultingjz@gmail.com. W celu uzyskania większej ilości informacji(pełna specyfikacja objęta ochroną przedsiębiorstwa), prosimy o kontakt na adres email zamowienia.mindconsultingjz@gmail.com lub pod numerem telefonu 690960930.

Ogłoszenie nr 2 w sprawie dostarczenia zestawów komputerowych w ramach projektu Fixmee

Parametry techniczne urządzenia nie gorsze niż: liczba rdzeni procesora 6, pamięć karty graficznej 4 GB, częstotliwość taktowania procesora 2,8 – 4,0 GHz, pamięć RAM 16 GB DDR4, dysk twardy 4000 GB 7200 obr/min, HDMI x 1, USB 2.0 x 2, USB 3.0 / USB 3.1 x 1, USB 3.1 Typ C x 1, dowolny system operacyjny. Parametry techniczne urządzenia “Monitor”: przekątna:24″ rozdzielczość:2560 x 1440, matryca: LED, IPS, wejścia / wyjścia: HDMI – 2 szt., DisplayPort – 1 szt., wyjście słuchawkowe – 1 szt., AC-in (wejście zasilania) – 1 szt.

W razie zainteresowania prosimy składać oferty na zamowienia.mindconsultingjz@gmail.com. W celu uzyskania większej ilości informacji, prosimy o kontakt na adres email zamowienia.mindconsultingjz@gmail.com lub pod numerem telefonu 690960930.

Ogłoszenie nr 3 w sprawie realizacji doradztwa w zakresie opracowania dokumentacji technicznej systemu w ramach projektu Fixmee

W razie zainteresowania prosimy składać zapytania na zamowienia.mindconsultingjz@gmail.com. W celu uzyskania większej ilości informacji(pełna specyfikacja objęta ochroną przedsiębiorstwa), prosimy o kontakt na adres email zamowienia.mindconsultingjz@gmail.com lub pod numerem telefonu 690960930.

Fundusze Norweskie i EOG reprezentują wkład Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. W ramach Funduszy Norweskich i EOG Norwegia przyczynia się do ograniczenia nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmocnienia relacji dwustronnych z państwami beneficjentami z Europy Środkowej i Południowej i obszaru Morza Bałtyckiego. Norwegia ściśle współpracuje z UE w ramach Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Wraz z pozostałymi darczyńcami Norwegia przekazała 3,3 miliarda euro w ramach kolejnych programów funduszy w latach 1994–2014.
Fundusze Norweskie są finansowane wyłącznie przez Norwegię i dostępne w państwach, które przystąpiły do UE po 2003 r. Fundusze Norweskie na lata 2014-2021 wynoszą 1,25 miliarda euro. Priorytety na ten okres to:
#1 innowacje, badania naukowe, edukacja, konkurencyjność i godna praca;
#2 integracja społeczna, zatrudnienie młodzieży i ograniczenie ubóstwa;
#3 środowisko, energia, zmiany klimatu i gospodarka niskoemisyjna;
#4 kultura, społeczeństwo obywatelskie, dobre zarządzanie i podstawowe prawa;
#5 sprawiedliwość i sprawy wewnętrzne.

www.eeagrants.org
www.norwaygrants.org
www.norwaygrants.pl
www.eog.gov.pl

Wróć do strony projektu

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej
Logo Fundusze Norweskie
Logo PARP